a. Novinky

Nová ordinace MUDr. Křížka v Nymburku

 Dobrý den,

v nové ordinaci u MUDr. Křížka, začínáme registrovat pacienty k 1.3.2024. Ordinace bude umístěna v poliklinice Městské nemocnice Nymburk, Na Valech. Kontakt zatím nemám k dispozici. Určitě ho seženete koncem února v recepci Městské nemocnice Nymburk. Já tam nastupuji k 1.2. a budu ordinaci postupně zařizovat. Pan doktor je v nemocnici zaměstnán už teď, ale nyní absolvuje stáže a praxi na různých odděleních, potřebné k atestaci. V březnu budou probíhat registrace a pan doktor bude pracovat na interně. Když se vyskytne nějaký akutní zdravotní problém, tak mu zavolám a on přijde, aby pacienta vyšetřil a ošetřil. Od 1.4. už bude v ordinaci i on a budeme dělat vstupní prohlídky a už normálně ordinovat.

Hezký den.

H. Horákováa. Novinky

Ordinace Semčice

 Dobrý večer,

protože se mě klienti často ptají, co bude s jejich dokumentací, když se nestihnou přeregistrovat než ji předáme na kraj, tak jsem dnes hovořila s paní Bc. Vilímovou z odboru zdravotnictví krajského úřadu. Poučila mě o žádosti o předání zdravotní dokumentace, jak ji správně vyplnit  a jak ji nejlépe poslat.  V příloze vám posílám vzory žádosti o předání zdravotnické dokumentace s instrukcemi pro klienty a žádosti bez popisků k vytištění. Jinak jsou ke stažení na webovkách krajského úřadu v odboru zdravotnictví. Po registraci u nového lékaře může žádat o předání dokumentace sám klient a nebo lékař, ke kterému se zaregistroval. Proto jsou žádosti dvě. Ta pro lékaře navíc obsahuje souhlas klienta s předáním dokumentace, který musí podepsat. Čili při registraci se klient s lékařem domluví, kdo z nich si dokumentaci vyžádá. Pokud bude žádat lékař, musí mu pacient podepsat souhlas.

Dále mě upozornila na to, aby klienti do kolonky s dotazem u koho byla jejich dokumentace vedena nepsali jméno lékařeale název firmy, která byla majitelem ordinace, protože oni mají dokumentaci archivovanou pod názvem firmy. Což je v našem případě LABORATORY ROOM s.r.o. Semčice. Dále mi řekla, že je lepší, když žádost posílají poštou, neboť e-mail musí být opatřen elektronickým podpisem, bez něhož nemohou žádosti vyhovět a datovka musí být osobní klientova a ne jeho kamaráda, známého nebo zaměstnavatele.

Dále vám posílám jak budu v lednu v ordinaci, abych mohla předávat výpisy a dokumentaci klientům, kteří se již přeregistrovali a mají žádost o předání zdravotní dokumentace od nového lékaře. Jednatelka firmy Laboratory mi oznámila, že 10.1.2024 přijede s krabicemi a pomůže mi do nich abecedně uskladnit dokumentaci a rovnou ji pak odveze na krajský úřad. V tento den už nebude možné klientům dokumentaci ani výpis předat. A o den později už o ni budou muset žádat přes kraj. Klienti mají strach, že jim nedají celou dokumentaci, že se někde ztratí atd. Nemusí se bát, bude uložena v krabicích a z nich ji budou na kraji vytahovat a celou posílat. Rozhodně nebudou dělat jen výpisy, na to tam nemají čas.

Další informace se týká klientů s neukončenou neschopenkou. Tito klienti, pokud se zatím nestihli přeregistrovat, mohou požádat o další vedení neschopenky jiného lékaře i bez registrace u něj, domluvit se s ním např. že to bude na přechodnou dobu než se někde zaregistrují. Nebo může převzít neschopenku odborník nebo specialista, ke kterému klient dochází. Např. má neschopenku na bolest zad a chodí na kontrolu i k neurologovi nebo ortopedovi, tak požádá jeho o přechodné vedení PN a vystavení lístku na peníze než sežene lékaře, který ho zaregistruje.

Klienti se často ptají, zda se musí ihned přeregistrovat, když by např. chtěli vyčkat do března, zda nebude v Dobrovici a v Semčicích nový lékař nebo chtějí v březnu odejít za MUDr. Křížkem do Nymburka. Odpověď je asi taková, že se zatím registrovat nemusí. Mohou vyčkat v případě, že mají dostatek léků nebo chodí k odbornému lékaři, který jim léky může napsat také, nebo jsou mladí a téměř nemarodí. Pokud by byl nějaký akutní problém musí je ošetřit kterýkoli lékař i bez registrace, vystavit recept na antibiotika při angíně, vystavit PN atd. Nemůže jim, ale udělat předoperační vyšetření, výpis, vystavit potvrzení k řidičáku, nebo udělat preventivní prohlídku. Jestliže někdo ví, že ho čeká operace nebo  má promaroděný téměř rok a bude žádat OSSZ o invalidní důchod apod. musí se zaregistrovat. U nového lékaře pak musí být tři měsíce, než se může přeregistrovat jinam. Při akutních obtížích mohou být ošetřeni také na urgentu nebo pohotovosti v nemocnici.

Hezký večer.

H.Horákováa. Novinky

ORDINACE SEMČICE

Dobrý den všem,

poslední informace ohledně naší ordinace je ta, že Firma Laboratory k 31.12.2023 ukončuje její provoz. Zdravotnická dokumentace pacientů je majetkem pojišťovny, proto jsme ze zákona povinni ji do 10ti dnů od ukončení činnosti odevzdat do archivu na kraj. Zde bude uložena a vydávána na žádost nového registrujícího lékaře.

Z pojišťovny nám poslali seznam lékařů, kteří registrují nové pacienty. Ten přikládám do přílohy.

Dle sdělení pana starosty z Dobrovice, stále trvá zájem o jejich ordinaci ze strany MUDr. Maryšky. Ten si v současné době zřizuje novou firmu, což není úplně jednoduchá záležitost a bude chvíli trvat, než vše potřebné zařídí. Pokud vše dobře půjde, je možné, že ordinaci v Dobrovici otevře k 1.2.2024. Zatím je to, ale vše v jednání, tak nepředbíhejme.

Paní starostka v Semčicích, se také snaží podniknout určité kroky k tomu, aby pan doktor Maryška případně zajížděl některé dny ordinovat do Semčic. Ale též je to zatím jen ve fázi jednání.

Pak se ozvala sestřička od MUDr. Borského s tím, že MUDr. Borský přislíbil od 1.1.2024 konečně otevřít svou pobočku v Dobrovici. Měla by tam jezdit ordinovat MUDr. Irina Babych, která tam ordinovala již dříve a jezdila i k nám do Semčic. Ještě musí promyslet ordinační hodiny. Začali se totiž k němu davově přihlašovat naši pacienti, kteří nemohou zůstat v lednu bez lékaře.

MUDr. Křížek je od 1.1.2024 zaměstnancem Městské nemocnice Nymburk, kde bude od 1.3.2024 spolu s MUDr. Fraškovou pracovat jako praktický lékař v nové ordinaci. V lednu a únoru ho čekají stáže po různých odděleních, které musí absolvovat před atestační zkouškou.

Já jsem ukončení činnosti ordinace oznámila nemocnici MB a upozornila je na příval pacientů na jejich urgent a pohotovost, protože než se přeregistrují nebudou mít jinou možnost lékařské pomoci při akutních obtížích.

 

H. Horáková

více...


a. Novinky

 Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s., Bobnická 712 Nymburk

Cena vodného a stočného v roce 2024 Vážení odběratelé, na společném zasedání představenstva a dozorčí rady, společnosti Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s., které se konalo 28.11.2023 bylo rozhodnuto, že cena pitné vody a vody odkanalizované od 1.1.2024, pro koncového spotřebitele

bude navýšena pouze o 2%, a to v důsledku zvýšení DPH z 10% na 12%.

Vyhlášená cena od 1.1.2024: cena vody pitné 1 m3 – 44,77 Kč (cena je uvedena včetně 12% DPH) cena vody odkanalizované 1 m3 – 68,88 Kč (cena je uvedena vč. 12% DPH) Další ceny (oddílné) pro koncového odběratele a provozovatele jsou uveřejněny na stránkách společnosti www.vak-nymburk.cz v sekci ceny.

Představenstvo a.s.a. Novinky

Podvodné SMS

 a. Novinky

HALLOWEEN Loučeň

 a. Novinky

Oznámení ordinace Semčice

 Dobrý den,

oznamuji vám, že ve středu 18.10. a ve čtvrtek 19.10.2023 bude v ordinaci v Semčicích pouze sestra, v pátek 20.10. bude ordinace uzavřena. Ve středu tudíž odpadá ordinace v Jabkenicích.

 Dále připomínám plánovanou dovolenou 26.-27.10.2023.

Vše přikládám v přílohách.

Pan doktor omarodil a nevím zda se přes víkend vylepší natolik, aby mohl v pondělí a

v úterý ordinovat. Pokud by nemohl, tak bych vám to v pondělí oznámila. Klienty bych obvolala a přeobjednala.

Pokud by se na vás někdo obrátil s dotazem zda očkujeme proti chřipce, tak ano očkujeme. Pro seniory starší 65 let máme novou vakcínu, kterou stejně jako předchozí roky, proplácí pojišťovna. Pro mladší klienty máme vakcínu jinou, kterou si musí zaplatit a pojišťovna jim ji zpětně proplatí.

Proti covidu neočkujeme, vzhledem k malému zájmu o toto očkování, nevýhodnému množství vakcín a krátké exspiraci. Proti covidu očkují v poliklinice Modrá hvězda, vchod zezadu, tam kde se očkovalo proti TBC. Tel.: 326 726 330. Očkují tam též proti pneumokokům a pásovému oparu.

Děkuji za pochopení a přeji hezký zbytek dne.

Bc. Hana Horákováa. Novinky

800 let obce Jizbice-Zavadilka

 a. Novinky

Rozloučení s létem

 a. Novinky

Pohádkový les

 a. Novinky

Ordinační hodiny - Semčice

 

ZDRAVOTNÍ STŘEDISKO LABORATORY ROOM

Semčice 90, 29 446 Semčice

www.laboratoryroom.cz

ordinace@laboratoryroom.cz

tel.:326 388 121

 

PROVOZOVATEL

Laboratory Room, s.r.o.

Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1

IČO: 09746323, vedená u Městského soudu v Praze C 341731

LÉKAŘ: MUDr. Jakub KŘÍŽEK

 

UŽITEČNÉ ODKAZY

www.klaudianovanemocnice.cz

Oblastní nemocnice MB- recepce: 326 742 111

ORDINAČNÍ DOBA

PONDĚLÍ: 8:00- 14:00, odběry: 6:30-8:00

(odběry pouze po předchozím objednání, poslední odběr v 7:50)

8:00- 10:00 pro nemocné

10:00-11:00 telefonické konzultace

11:00-14:00 pro objednané (prevence, předoperační, administrativa…)

 

ÚTERÝ: 10:00-18:00

10:00-12:00 pro nemocné

12:00-14:00 telefonické konzultace

14:00-18:00 pro objednané ( prevence, předoperační, administrativa…)

 

STŘEDA: 6:00-14:00

6:00-9:00 pro objednané ( prevence, předoperační, administrativa…)

9:00-10:00 pro nemocné

10:00-11:00 telefonické konzultace

11:30- 14:00 Jabkenice (1. a 3. středa)

Ledce (2. a 4. středa)

 

ČTVRTEK: 8:00-14:00, odběry: 6:30 – 8:00

(odběry pouze po předchozím objednání, poslední odběr v 7:50)

8:00-10:00 pro nemocné

10:00-12:00 pro objednané ( prevence, předoperační, administrativa…)

12:00-14:00 telefonické konzultace

 

PÁTEK: 7:00-10:00 v ordinaci pouze sestra

lékař: 8:00- 10:00 telefonické konzultace ( mobil: 602 728 084)

 

Mimo pracovní dobu – Oblastní nemocnice MB

Tel.: 326 742 111

 a. Novinky

Drůbežárna Mírovka

 DRŮBEŽÁRNA MÍROVKA, Svoboda-Havel, prodává

 

 

v pátek 2. června 2023 v 10:05 hod. u OÚ

 

kuřice hnědé, černé a bílé -  stáří 18 týdnů, cena 260 Kč/ks.

a

krůty - 6 týdnů, cena 350 Kč/ks.

Objednání (doporučujeme) je možné na tel.: 777 98 99 78 nebo drubezarna.mirovka@seznam.cz.
a. Novinky

Ordinace Semčice - dovolené

 LABORATORY ROOM s.r.o.

ORDINACE SEMČICE

DOVOLENÁ 2023:

17.-28.7.2023 (10 dní)

26.-27.10.2023 (2 dny)

27.-29.12.2023 (3dny)

Zástup:

MUDr. Radmila Hrušková ve svých ordinacích pouze po předchozím objednání.

Dobrovice: 326 398 254

Březno: 326 399 227

Případně pohotovost nebo urgentní příjem

Oblastní nemocnice Mladá Boleslav:

tel.: 326 742 111Novinky na Úřední desce OÚ
Krátké textové zprávy
Krám
Krám je od 12.12.2017 minimálně do 22.12. 2017 zavřen z důvodu nemoci.

Učitelka do MŠ
MŠ Chudíř hledá učitelku s nástupem od 09/2017, více na úřední desce.

Elektrický proud
V pondělí 29.8.2016 nepůjde elektrický proud.

Starší zprávy
Kontaktní informace

Obecní úřad Chudíř
294 45 Chudíř 16
Telefon:
+420 733 436 966
e-mail: chudir@seznam.cz

Úřední hodiny:
čtvrtek 17.00 - 18.00 hodin

Starosta: Michal Vitmajer
Místostarostka: Zuzana Sluková

Bankovní spojení:
číslo účtu: 30927181/0100

Vyhledávání firem v naší obci
Ziveobce.cz
Předpověď počasí

Počasí
Předpověď pro: Chudíř

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl | sph.cz