a. Novinky

Nový chodník

 Vážení spoluobčané,

v sobotu začalo budování nového chodníku v rozsahu od "Smutných ke Slukovým". Snažíme se všem vyjít vstříc a i za cenu zkomplikování dodávky. Se všemi dotčenými byla věc konzultována a odsouhlasena. O to víc mě mrzí "aktivita" spoluobčanů, kterých se zmíněná stavba nedotýká. Přesto ale musím konstatovat, že věc byla projednána se všemi dotčenými orgány a výsledek je následující: pozemek 609/2, na kterém budování probíhá má na katastru účel využití jako ostatní komunikace. Dle výsledku jednání je na majiteli pozemku, jak bude řešena, pokud stavba ve své většině nepřesáhne 10 cm nad stávající úroveň terénu. K tomu nedochází. Pokud se rozpočtově vejdeme, chceme vybudovat i další stanoviště pro tříděný odpad a to na druhé straně komunikace, kam by se i přistavoval kontejner na listí atd. 

Další věcí je těžba dřeva v obecníme lese, k čemuž se někdo také písemně vyjadřoval. Zde musím opět konstatovat, že Zákon o lesích jednoznačně stanovuje limit a to 3 metry kubické (neplést si s prostorovými) na jeden rok a hektar. Pro představu, obec vlastní 7,22 ha lesů. Tzn, že vytěžit bez povolování může více než 21 m3. To je splněno jak loni, tak letos. Obec o těžbě zpracovává pouze doklad o evidenci těžby. 

A na závěr: Vážíme si všech konstruktivních připomínek. Snažíme se vyjít vstříc všem spoluobčanům, kteří nás osloví se svým problémem nebo žádostí. Těžko se ale reaguje na anonymní našeptávání. Vše děláme dle platných zákonů. Pokud má někdo pochybnosti nebo výhrady k naší práci, rádi ho uvidíme na Obecním úřadu v úředních hodinám, kde vše ochotně vysvětlíme.

Michal Vitmajer

  


Novinky na Úřední desce OÚ
Krátké textové zprávy
Krám
Krám je od 12.12.2017 minimálně do 22.12. 2017 zavřen z důvodu nemoci.

Učitelka do MŠ
MŠ Chudíř hledá učitelku s nástupem od 09/2017, více na úřední desce.

Elektrický proud
V pondělí 29.8.2016 nepůjde elektrický proud.

Starší zprávy
Kontaktní informace

Obecní úřad Chudíř
294 45 Chudíř 16
Telefon:
+420 733 436 966
e-mail: chudir@seznam.cz

Úřední hodiny:
středa 18.00 – 19.00 hod.

Starosta: Michal Vitmajer
Místostarostka: Zuzana Sluková

Bankovní spojení:
číslo účtu: 30927181/0100

Vyhledávání firem v naší obci
Ziveobce.cz
Předpověď počasí

Počasí
Předpověď pro: Chudíř

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl