a. Novinky

Strom u kapličky a akce na rok 2012

Viz. více

  Vážení spoluobčané,

neustále se potkáváme s kritikou za pokácení smrku u kapličky. Rád bych touto formou uvedl věci na pravou míru. Během podzimu přišel na OÚ dopis od ČEZu, že by se v katastru obce měly projít trasy vedení elektrické energie a všechny dřeviny upravit, jinak to ČEZ na náklady obce nechá udělat sám (což je změna oproti minulosti) . Obec se rozhodla předejít ořezání zmíněného smrku a přistoupila k jeho pokácení s využitím na obecní vánoční strom. Ano, souhlasím, že strom to byl hezký, ale s přihlédnutím k výše uvedeným skutečnostem byla tato možnost jediná pro obec přijatelná. A to nemluvím o připadných škodách způsobených případným vyvrácení přeroslého osamělého smrku a následným škodám na kapličce od vývratu. 

Jako náhrada za smrk u kapličky se zastupitelstvo rozhodlo vysadit vhodnější jehličnan do parku před krám. Jako vhodná se zatím jeví jedle obrovská, která má terminální kořen a je velmi odolná proti vývratu, což se o smrku u kapličky říci nedalo. Strom plánujeme vysadit již o vzrůstu kolem dvou metrů, aby se co nejdříve dal využít jako vánoční.

Jistě jste si všimli, že obec ve spolupráci se ŠKODA-AUTO vysazuje okrasné dřeviny v obci, velmi se o to zasloužil kolega zastupitel Ing.Marek Melčák. Mnozí se i aktivně účastní, za což jim patří velké poděkování, ale o to víc je zarážející, že si nově vysazené dřeviny neumíme ochránit a dochází k jejich ničení.I letos uvítáme pomoc při vysazování nejen okrasných dřevin v obci, ale i dosázení stromků v obecních lesích. Po mnohých konzultacích s odborníky bylo kolegou zastupitelem Miloslavem Košvancem vytipováno 5 druhů dřevin, které budou pod vedením zkušených dendrologů doplněny do lesa. Například vysázení smrků nad hřištěm bylo naprosto nevhodné.

A co se týče dalších plánů na letošní rok. Již probíhá rekonstrukce velmi zanedbané elektroinstalace v budově OÚ, jen počasí dovolí opravíme střechu. Zatím jen nejnutnější zásahy. Snažíme se získat dotaci. Na přelomu února a března dojde na rekonstrukci krámu a hlavně zlegalizování živelných stavebních úprav. Plánujeme využití jako společenské centrum obce. Dále je velice nadějné započetí prací na přivaděči kanalizace do obce a připojení prvních několika domů. Co se týče vodovodu, situace se koplikuje vzhledem k tomu, že VaK Nymburk začíná proferovat jiný zdroj pitné vody pro Loučeň.

Jsem rád za jakoukoli konstruktivní připomínku. Všichni víte, kdy jsou úřední hodiny a v mimo úřední hodiny je možné se vyjádřit písemně a vhozením do schránky vyjádřit svůj názor. 

Ještě jednou chci poděkovat těm spoluobčanům, kteří ke zkrášlování obce přistupují aktivně a konstruktivně.

 

Michal Vitmajer

 


Novinky na Úřední desce OÚ
Krátké textové zprávy
Krám
Krám je od 12.12.2017 minimálně do 22.12. 2017 zavřen z důvodu nemoci.

Učitelka do MŠ
MŠ Chudíř hledá učitelku s nástupem od 09/2017, více na úřední desce.

Elektrický proud
V pondělí 29.8.2016 nepůjde elektrický proud.

Starší zprávy
Kontaktní informace

Obecní úřad Chudíř
294 45 Chudíř 16
Telefon:
+420 733 436 966
e-mail: chudir@seznam.cz

Úřední hodiny:
středa 18.00 – 19.00 hod.

Starosta: Michal Vitmajer
Místostarostka: Zuzana Sluková

Bankovní spojení:
číslo účtu: 30927181/0100

Vyhledávání firem v naší obci
Ziveobce.cz
Předpověď počasí

Počasí
Předpověď pro: Chudíř

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl